^Góra
 • 1 KCKU - Rekrutacja 2016/2017
  Technik administracji, Technik BHP, Technik archiwista,
 • 2 Kursy kwalifikacyjne
  1. Jesteśmy szkołą publiczną- więc nie płacisz za naukę masz ją w całości za darmo 2. Uczysz się w systemie zaocznym - 2 dni w tygodniu (co tydzień lub co dwa tygodnie) wg harmonogramu 3. W szkole jest przyjazna atmosfera - zrozumiemy Twoje problemy z pracą, zdrowiem, opieką nad dzieckiem, .... i pomożemy Ci
 • 3 E-learning
  Kursy e-learningowe dostępne są dla zarejestrowanych użytkowników. Aby korzystać ze wszystkich możliwości platformy zacznij od założenia własnego konta. Pamiętaj, że podane dane muszą być prawdziwe.
 • 4 Dlaczego KCKU
  ✔ Nauka ZA DARMO w Liceum i Szkole Policealnej ✔ Zajęcia tylko w soboty i niedziele (co drugi weekend miesiąca) ✔ Miła i przyjazna atmosfera ✔ Indywidualne podejście do uczniów ✔ Doświadczona i wykwalifikowana kadra pedagogiczna ✔ Sprawnie działający sekretariat ✔ Dogodna lokalizacja sal wykładowych – centrum miasta ✔ Nowoczesne pomoce dydaktyczne ✔ Możliwość dodatkowego rozwoju swoich umiejętności podczas organizowanych szkoleń i kursów ✔ Szkoła stale się rozwija! Z każdym rokiem szkolnym proponujemy nowe specjalności i kursy
 • 5 Mobilne Laboratorium ECDL
  Od grudnia 2013 roku w Zespole Szkół Ekonomicznych w Starogardzie Gdańskim działa certyfikowane laboratorium ECDL. Aktualnie posiadamy laboratorium ECDL mobilne komercyjne PL-LAB1557. W ramach labolatorium mobilnego ECDL dysponujemy 18 nowoczesnymi notebookami, z których 15 jednocześnie możemy wykorzystywać do przeprowadzania egzaminu ECDL. Laboratorium mieści się na pierwszym piętrze w budynku Zespołu Szkół Ekonomicznych sala 16 (ul.Sobieskiego 6, Starogard Gdański).
baner

Kontakt

Kociewskie Centrum Kształcenia Ustawicznego 
Sobieskiego 6 
83-200 Starogard Gdański
tel./fax (58) 56 222 49 
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapraszamy codziennie 
od poniedziałku do piątku
w godzinach od 8.00 - 15.00

Technik księgarstwa

- połączenie kultury i tradycji z technologią IT i ekonomią

Księgarz to nowoczesna profesja z długoletnią tradycją. W technikum księgarstwa w ciągu czteroletniego cyklu nauczania uczniowie zdobywają wiedzę ogólną i zawodową. W ramach kształcenia zawodowego młodzież zapozna się z wiedzą z następujących obszarów: ekonomia, technologia IT, organizowanie i prowadzenie działalności handlowej i księgarskiej, marketing i reklama, źródła informacji księgarskiej. Nauczy się także organizować kiermasze, targi, wystawy książki oraz spotkania autorskie. W toku nauki uczniowie zdobywają dwie kwalifikację: Prowadzenie sprzedaży oraz Prowadzenie działalności informacyjno-bibliograficznej, obie zakończone egzaminem. Po uzyskaniu  kwalifikacji uczniowie otrzymują dyplom zawodowy technik księgarstwa. Ponadto absolwent po rocznym kursie kwalifikacyjnym: Prowadzenie działalności handlowej  może zdobyć drugi tytuł: technik handlowiec.

Czym zajmuje się  księgarz?

 • pośredniczy między wydawcą a czytelnikiem,
 • prowadzi działalność handlową,
 • organizuje kampanie reklamowe,
 • promuje książki,albumy, płyty, gry itp.,
 • wyszukuje informacji w katalogach wydawniczych, bibliografiach i internetowych bazach danych.

Gdzie może szukać pracy absolwent tego kierunku?

 Analiza ofert pracy zamieszczonych na portalach księgarskich wskazuje na rosnące zapotrzebowanie na profesjonalnych pracowników książki. Absolwent kierunku technik księgarstwa może podjąć pracę w księgarniach, bibliotekach, antykwariatach, wydawnictwach, agencjach promocji i reklamy, ośrodkach informacji, Domach Kultury lub prowadzić własną działalność księgarską. 
Po ukończeniu technikum absolwent może doskonalić zdobyte kwalifikacje zawodowe poprzez podjęcie nauki na studiach wyższych (filologia polska, bibliotekoznawstwo, archiwistyka i pokrewnych).

ksieg1mksieg2m

Czytany 2558 razy
Więcej w tej kategorii: « Technik ekonomista Technik archiwista »

Znajdź nas na Facebook'u

Odwiedziło nas

1434875
Dzisiaj
Wczoraj
W tygodniu
Poprzedni tydzień
W miesiącu
W poprzednim miesiącu
Wszyscy
117
362
3231
1275873
11946
17309
1434875

Twoje IP: 54.81.76.247
2018-07-23 04:14
Copyright © 2014. KCKU.PL Rights Reserved.


Facebook